O przystani

Przystań AMAZONKA mieści się w Kolonowskiem, jest prywatną przystanią kajakową, która znajduje się w samym sercu Doliny Małej Panwi potocznie zwanej Opolską Amazonką. Posiadamy jeszcze dwie przystanie kajakowe, które nazywają się  TROPICANA w Zawadzkiem oraz KRASIEJÓW w Krasiejowie.

Przystań jest bardzo dobrze rozwijającą się firmą, posiadającą profesjonalny sprzęt i bogatą ofertę na spływy indywidualne, firmowe, rodzinne dla szkół oraz większych grup zorganizowanych. Łatwo można spostrzec, iż dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce do zaplanowania odpoczynku w formie aktywności ruchowej, a przy tym moc atrakcji oraz spływ rzeką Mała Panew zostaną długo w pamięci.

Nasza przystań AMAZONKA jest kompleksowo wyposażona w GRILL BAR z pełnym zapleczem gastronomicznym, miejscem na ogniska, prysznic, przebieralnie, WC, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz pole namiotowe. Staramy się żeby Państwa czas spędzony przed spływem jak i po spływie był miło wspominany jak sam spływ. Dlatego posiadamy również szeroką paletę atrakcji tj. bumper ball, paintball, wioskę indiańską i wiele innych...

Jedną z najciekawszych form aktywnej turystyki są spływy kajakowe. Przystań posiada duże zaplecze w zakresie zasobów sprzętu kajakowego. Na spływie kajakowym mamy niepowtarzalną możliwość bliskiego obcowania z naturą, kajakami docieramy do miejsc zwykle oddalonych od cywilizacji. Lekki wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem frajdy i ogromnej satysfakcji. Podczas spływów kajakowych mamy okazję poznać interesujących ludzi, a wyprawy na kajaki i wspólne wiosłowanie rodzą wiele trwałych przyjaźni, często zdarza się, że ludzie którzy poznali się na organizowanym przez nas spływie na kolejne spływy jeżdżą już razem. Spływ kajakowy to świetna odskocznia od codziennej rutyny, zaś przy grillu i dobrej muzyce naprawdę można odpocząć.